REPOZYTORIUM UNIWERSYTETU
W BIAŁYMSTOKU
UwB

Proszę używać tego identyfikatora do cytowań lub wstaw link do tej pozycji: http://hdl.handle.net/11320/9228
Tytuł: Elementary Number Theory Problems. Part I
Autorzy: Naumowicz, Adam
Słowa kluczowe: number theory
recreational mathematics
Data wydania: 2020
Data dodania: 16-cze-2020
Wydawca: DeGruyter Open
Źródło: Formalized Mathematics, Volume 28, Issue 1, Pages 115-120
Abstrakt: In this paper we demonstrate the feasibility of formalizing recreational mathematics in Mizar ([1], [2]) drawing examples from W. Sierpinski’s book “250 Problems in Elementary Number Theory” [4]. The current work contains proofs of initial ten problems from the chapter devoted to the divisibility of numbers. Included are problems on several levels of difficulty.
Afiliacja: Institute of Informatics, University of Białystok, Poland
URI: http://hdl.handle.net/11320/9228
DOI: 10.2478/forma-2020-0010
ISSN: 1426-2630
e-ISSN: 1898-9934
metadata.dc.identifier.orcid: 0000-0003-4224-9798
Typ Dokumentu: Article
metadata.dc.rights.uri: http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/
Występuje w kolekcji(ach):Artykuły naukowe (IInf)
Formalized Mathematics, 2020, Volume 28, Issue 1

Pliki w tej pozycji:
Plik Opis RozmiarFormat 
forma_2020_28_01_0010.pdf238,1 kBAdobe PDFOtwórz
Pokaż pełny widok rekordu Zobacz statystyki


Pozycja ta dostępna jest na podstawie licencji Licencja Creative Commons CCL Creative Commons