REPOZYTORIUM UNIWERSYTETU
W BIAŁYMSTOKU
UwB

Proszę używać tego identyfikatora do cytowań lub wstaw link do tej pozycji: http://hdl.handle.net/11320/6157
Tytuł: "Walka o pokój" w wypowiedziach propagandowych publikowanych na łamach "Naszej Pracy" - biuletynie Ligi Kobiet (1947-1953)
Autorzy: Dajnowicz, Małgorzata
Słowa kluczowe: bezpieczeństwo Polski
Liga Kobiet
"Nasza Praca"
Data wydania: 2017
Data dodania: 10-sty-2018
Wydawca: Wydawnictwo UMCS
Źródło: Bezpieczeństwo Europy - bezpieczeństwo Polski, t. 5, Metamorfozy bezpieczeństwa. Teraźniejszość i przeszłość, red. nauk. Ewa Maj, Wojciech Sokół, Anna Szwed-Walczak, Łukasz Jędrzejski, Lublin 2017, s. 409-421
Nota biograficzna: Małgorzata Dajnowicz, dr hab. prof. nadzw. – historyk, badaczka dziejów elit politycznych, problematyki kobiecej, historii Polski i powszechnej XIX i XX wieku ze szczególnym uwzględnieniem historii regionalnej. Pracuje na stanowisku profesora w Instytucie Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku. Kierownik Zakładu Ruchów Społecznych i Politycznych. Stypendystka Komitetu Badań Naukowych, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, „Tygodnika Polityka”, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polskiej Akademii Umiejętności, Instytutu Hardera, Narodowego Centrum Nauki (dwukrotnie, w tym w konkursie OPUS). Członek Management Committee Akcji COST (European Cooperation in Science and Technology) Women Writers in History. Autorka ponad 120 prac naukowych (w tym publikacji w języku angielskim, francuskim, rosyjskim). Prowadziła wykłady za granicą (Włochy, Portugalia, Niemcy, Islandia, Litwa, Białoruś) oraz uczestniczyła w konferencjach w kraju (około 80) i za granicą (około 10, m.in. we Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Ukrainie). Założycielka i prezes zarządu stowarzyszenia Instytut Studiów Kobiecych. Strona prywatna www.dajnowicz.pl .
Opis: Biuletyn "Nasza Praca" był najważniejszym oficjalnym i propagandowym periodykiem prasowym wydawanym przez Ligę Kobiet w okresie od 1947 do 1989 roku. "Walka o pokój" była jednym z pierwszoplanowych haseł propagandowych.
URI: http://hdl.handle.net/11320/6157
ISBN: 978-83-227-9023-6
Typ Dokumentu: Book chapter
Występuje w kolekcji(ach):Książki/Rozdziały (WHS)

Pliki w tej pozycji:
Plik Opis RozmiarFormat 
Prof. M. Dajnowicz_Walka o pokój_t. 5.pdf2,97 MBAdobe PDFOtwórz
Pokaż pełny widok rekordu Zobacz statystyki


Pozycje w RUB są chronione prawem autorskim, z zastrzeżeniem wszelkich praw, chyba że zaznaczono inaczej.