REPOZYTORIUM UNIWERSYTETU
W BIAŁYMSTOKU
UwB

Proszę używać tego identyfikatora do cytowań lub wstaw link do tej pozycji: http://hdl.handle.net/11320/5561
Tytuł: Leibniz Series for π
Autorzy: Pąk, Karol
Słowa kluczowe: π approximation
Leibniz theorem
Leibniz series
Data wydania: 2016
Data dodania: 2-cze-2017
Wydawca: De Gruyter Open
Źródło: Formalized Mathematics, Volume 24, Issue 4, pp. 275-280
Abstrakt: In this article we prove the Leibniz series for π which states that π4=∑n=0∞(−1)n2⋅n+1. The formalization follows K. Knopp [8], [1] and [6]. Leibniz’s Series for Pi is item #26 from the “Formalizing 100 Theorems” list maintained by Freek Wiedijk at http://www.cs.ru.nl/F.Wiedijk/100/.
Afiliacja: Pąk Karol - Institute of Informatics, University of Białystok, Ciołkowskiego 1M, 15-245 Białystok, Poland
URI: http://hdl.handle.net/11320/5561
DOI: 10.1515/forma-2016-0023
ISSN: 1426-2630
1898-9934
Typ Dokumentu: Article
Występuje w kolekcji(ach):Artykuły naukowe (WMiI)
Formalized Mathematics, 2016, Volume 24, Issue 4

Pliki w tej pozycji:
Plik Opis RozmiarFormat 
forma-2016-0023.pdf276,3 kBAdobe PDFOtwórz
Pokaż pełny widok rekordu Zobacz statystyki


Pozycja ta dostępna jest na podstawie licencji Licencja Creative Commons CCL Creative Commons