REPOZYTORIUM UNIWERSYTETU
W BIAŁYMSTOKU
UwB

Proszę używać tego identyfikatora do cytowań lub wstaw link do tej pozycji: http://hdl.handle.net/11320/4873
Tytuł: Euler’s Partition Theorem
Autorzy: Pąk, Karol
Słowa kluczowe: partition theorem
Data wydania: 2015
Data dodania: 15-gru-2016
Wydawca: De Gruyter Open
Źródło: Formalized Mathematics, Volume 23, Issue 2, 93–99
Abstrakt: AbstractIn this article we prove the Euler’s Partition Theorem which states that the number of integer partitions with odd parts equals the number of partitions with distinct parts. The formalization follows H.S. Wilf’s lecture notes [28] (see also [1]). Euler’s Partition Theorem is listed as item #45 from the “Formalizing 100 Theorems” list maintained by Freek Wiedijk at http://www.cs.ru.nl/F.Wiedijk/100/ [27].
Afiliacja: Institute of Informatics, University of Białystok, Ciołkowskiego 1M, 15-245 Białystok, Poland
URI: http://hdl.handle.net/11320/4873
DOI: 10.1515/forma-2015-0009
ISSN: 1426-2630
1898-9934
Typ Dokumentu: Article
Występuje w kolekcji(ach):Artykuły naukowe (WMiI)
Formalized Mathematics, 2015, Volume 23, Issue 2

Pliki w tej pozycji:
Plik Opis RozmiarFormat 
forma-2015-0009.pdf266,56 kBAdobe PDFOtwórz
Pokaż pełny widok rekordu Zobacz statystyki


Pozycja ta dostępna jest na podstawie licencji Licencja Creative Commons CCL Creative Commons