REPOZYTORIUM UNIWERSYTETU
W BIAŁYMSTOKU
UwB

Proszę używać tego identyfikatora do cytowań lub wstaw link do tej pozycji: http://hdl.handle.net/11320/3603
Tytuł: Linear Transformations of Euclidean Topological Spaces
Autorzy: Pąk, Karol
Data wydania: 2011
Data dodania: 6-gru-2015
Wydawca: De Gruyter Open
Źródło: Formalized Mathematics, Volume 19, Issue 2, 2011, Pages 103-108
Abstrakt: We introduce linear transformations of Euclidean topological spaces given by a transformation matrix. Next, we prove selected properties and basic arithmetic operations on these linear transformations. Finally, we show that a linear transformation given by an invertible matrix is a homeomorphism.
Afiliacja: Institute of Informatics, University of Białystok, Poland
URI: http://hdl.handle.net/11320/3603
DOI: 10.2478/v10037-011-0016-3
ISSN: 1426-2630
1898-9934
Typ Dokumentu: Article
Występuje w kolekcji(ach):Artykuły naukowe (WMiI)
Formalized Mathematics, 2011, Volume 19, Issue 2

Pliki w tej pozycji:
Plik Opis RozmiarFormat 
v10037-011-0016-3.pdf263,7 kBAdobe PDFOtwórz
Pokaż pełny widok rekordu Zobacz statystyki


Pozycja ta dostępna jest na podstawie licencji Licencja Creative Commons CCL Creative Commons